14 Haziran 2015 Pazar

Ramazan Karşılaması

Selamün Aleyküm,

Ramazan için geri sayım devam ediyor bu günü saymasak son 3 gün.
dıyYıllardır severek takip etiğim http://www.portakalagaci.com/ sahibesi Hatice hanımın https://instagram.com/portakalagaci/ instagram hesabında Ramazan  için hazırlıklarını görünce çok beğendim. Hatice hanımdan daima güzel ve naif bilgiler edindim Allah kendisinden razı olsun. Kendisini tanıdığımda sadece henüz yeni anne idi bende bekardım şimdi onun 3 evladı var benimse 1 evladım. Anne olmak zor fakat Müslüman anne olmak daha zor Hatice hanım bu kimliği ile beni daima etkiledi. Müslüman annelere bazen farklı gözle bakılsa da Hatice hanım gibi bireyler sayesinde güzelleşiyor her şey. Müslüman bir anne olarak o ve onun gibi annelerle gurur duyuyorum seviyorum sayıyorum bağrıma basıyorum :)))))).

Resim Hatice Hanımın hesabından alıntıdır.
ramazan

Bende evde ki malzemelerimle Ramazanı karşılamak istedim ve sonuç bu oldu.
ramazana hazırlık
Günlük oturma odamızın duvarına astım çok hoş oldu çok mutlu eti beni. Ramazanı daima sevdim oruç hiç bir zaman bana ağır gelmedi hata en sevdiğim ibadetler arasında Allah hakkı ile Ramazanı yaşamayı nasip etisin.
ramadan

Evde renkli kağıt, tül, kurdale ve boncuklarım vardı onları değerlendirerek Hoş Geldin Ramazan süsümüzü hazırladım.

Üsteki gibi kağıtları kestim kıvırıp kıvırdığım yerin ucundan yapıştırdım üst kısmında kurdele geçirmek için boşluk bıraktım komple yapıştırmadım. Çiçekleri çengelli iğne ile tutturdum. Bazılarına da resimler çizdim yazımı yazdım. Kurdelelere bir kağıt geçirdikten sonra tülden parçalar keserek kurdeleye fiyonk yaptım sonra bir yazı kağıdı daha geçirdim tekrar aynı işlemi yaptım.

iftar oruç sahur

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

bir hesabınız olmasa da Anonim olarak fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumunuz için Teşekkür ederim.